niedziela, 8 listopada 2015

Spacerem po Gdańsku - Kawiarnia filmowa - W Starym kadrze

     


Po długiej przerwie wracam do Was z inspiracjami na spędzenie jesienno-zimowych wieczorów. Jest w Gdańsku takie miejsce, gdzie miłośnicy dobrej kawy i dobrego kina odnajdą się jak u siebie w domu. Nastrojowa muzyka, piękne wnętrze, świetna obsługa. Nie była to moja pierwsza wizyta w kinowym raju i z pewnością nie ostatnia. Lubie tu wracać. Kawiarnia filmowa to coś innego niż tradycyjne lokale. Możemy usiąść w wygodnym fotelu z kubkiem pysznej kawy czy kieliszkiem wina i obejrzeć ulubiony film lub taki, na który nie mogliśmy nigdy znaleźć czasu. Lokal znajduję się na ul. Grobla 1 3/4 zaraz obok Brazylijki Mariackiej.    
Kawiarnia filmowa oferuje szeroki wachlarz domowych ciast i pysznych gorących napojów, które możemy zabrać ze sobą na wynos i spacerować pośród starych kamienic delektując się ich smakiem. Nazwy to nic innego jak tytuły filmów, jak np "Zielona mila" czy "Epoka lodowcowa". Ostatnio miałam okazję spróbować Wyśnionych miłości, czyli czarnej czekolady z chilli i bitą śmietaną i nie zawiodłam się. Myślę, że zdjęcie mówi samo za siebie. Ciasto miodowe to również był strzał w dziesiątkę.


Repertuar filmów ustalany jest raz na 2 tygodnie. Możemy zobaczyć świeże produkcje, ale i kultowe starsze już filmy, np cykl filmów Alfreda Hickoka, jak w obecnie obowiązującym. "W każdym repertuarze staramy się dobrać tytuły filmowe, które są klasyką gatunku. Bardzo często wracamy do starego, sprawdzonego i nieco już zapomnianego kina, co nie wyklucza jednak tytułów filmowych, które jeszcze niedawno gościły na dużych ekranach. Dobierając repertuar chętnie inspirujemy się Waszymi sugestiami. Macie zatem wpływ na to, co wyświetlimy." możemy przeczytać na stronie. Projekcje odbywają się 3 razy dziennie o 14:00, 17:00 oraz  20:00. Obowiązuję rezerwacja telefoniczna, jednak wstęp jest bezpłatny. 


   

Wszędzie widać książki i klasyczny staromodny wystrój pomieszczenia. Myślę, że duża część z Was odnajdzie się tam i będzie tak jak ja wracać po więcej i więcej. Kawiarnia ma niesamowity klimat, który mam nadzieję odczuliście choć w małym stopniu. To idealne miejsce na spędzenie jesiennego wieczoru z przyjaciółmi lub romantyczne spotkanie partnerem.  Kawiarnia wprowadziła bardzo ciekawą akcję jako pierwsza w Gdańsku o nazwie "zawieszona kawa". "Polega ona na tym, by sprawiać przyjemność innym ludziom, ale także sobie samemu. Bo przecież wszyscy lubią prezenty - zarówno ci, którzy je dostają, jak i ci, którzy je dają.  Jeżeli siedzisz w kawiarni i miło spędzasz czas, możesz też sprawić radość innej osobie, fundując jej poczęstunek. Kupujesz więc dwie kawy - jedną wypijasz sam, drugą "zawiesza się" dla nieznajomego który zajrzy do kawiarni później. Kelner zaznacza to na tablicy. Potem inny gość kawiarni widzi "zawieszoną kawę" i może odebrać ją za darmo. Kreska na tablicy zostaje skreślona. W naszej kawiarni można „zawiesić” kawę, herbatę lub deser. ".Jeśli mieszkacie w Gdańsku i jeszcze tam nie trafiliście to nie wiem, gdzie do tej pory byliście i gorąco Was zapraszam. Nawet będąc przejazdem w trójmieście warto zajrzeć do tego magicznego miejsca i zostawić tu cząstkę siebie. Napiszcie mi, czy byliście i jakie są Wasze spostrzeżenia odnoście Kawiarni filmowej. Ja jestem nadal pod jego urokiem. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz